Apvalūs plastikiniai langai: jų ypatumai ir panaudojimo galimybės

Prieš kurį laiką į langų ir durų sektorių „įsiveržę“ plastikiniai langai sparčiai išpopuliarėjo, pelnė daug simpatijų ir įsitvirtino perkamiausiųjų sąrašuose. Tvirtai aukštas pozicijas jie išlaiko ir šiandien, o tai lemia patrauklus kainos bei kokybės santykis, estetika ir lengva tokių langų priežiūra. Tiesa, šiandieninėje rinkoje matome kur kas didesnę plastikinių langų įvairovę, o akį traukia ne tik spalvų gama, tačiau ir formų pasirinkimas. Vienas iš variantų – apvalūs langai, tiek interjerui, tiek eksterjerui suteikiantys originalių sprendimų galimybių.

Apvalūs plastikiniai langai: kokie jų ypatumai?

Apvalios formos langai neabejotinai traukia dėmesį. Palyginti su mums įprastais keturkampiais plastikiniais langais, tai jie turi ir panašumų, ir skirtumų. Esminis skirtumas – jų išvaizda, konkrečiau – forma. Apvalus langas tikrai neliks nepastebėtas – tai puikus sprendimas, jei norite šio to išskirtinio. Tačiau savo charakteristika jis mažai kuo skirsis nuo mums įprastos formos: pasižymės geromis šiluminėmis savybėmis, apsauga nuo įsilaužimo ir pan. Stiklai bei profiliai naudojami tokie, kaip ir įprastų formų langams, tad estetinės savybės bei lengva lango priežiūra džiugins ir tuos, kurie pasirinks savo būstui apvalios formos langus.

Šie langai gali būti dvejopi: fiksuoti arba atidaromi. Pastarųjų rankena yra lango viršuje, tad varstymas labai patogus. Komplektacijoje būna laikikliai, taip pat rėmo spalvos rankena. Visgi kur kas populiaresni yra fiksuoti apvalūs plastikiniai langai, atliekantys ne tik savo kertinę funkciją, tačiau ir tampantys estetišku, originaliu akcentu. Svetainėms ar kitoms erdvioms patalpoms dažnai pasirenkamas apvalių ir keturkampio formos plastikinių langų tandemas – įvairios tokių formų langų kompozicijos atrodo itin prabangiai ir vidaus patalpai, o taip pat ir eksterjerui suteikia solidumo, originalumo.

Nusprendę savo namams ar kitos paskirties statiniui pasirinkti apvalius plastikinius langus, e. parduotuvėje Pvcdurys.lt turėsite nemažą dydžių pasirinkimą. Tad nevaržykite savo poreikių ir rinkitės tai, kas juos atitiks geriausiai.

Plastikinių apvalių langų panaudojimas

Apvalūs langai itin dera modernaus, urbanistinio stiliaus pastatams. Jei namas iš išorės turi užapvalintų kampų, plastiškų linijų, tai tokie langai sudarys vientisą, harmoningą vaizdą. O jei statinys demonstruoja tikslias, griežtas linijas, kampuotas geometrines formas, tai apvalūs langai bus puikus kontrastas, namo eksterjerui suteiksiantis originalumo.

Nors apvalūs plastikiniai langai dažniau pasirenkami tokioms patalpoms kaip vestibiulis, vonios kambarys, vieta šalia ar virš lauko durų, tačiau jie puikiai tiks ir virtuvei, miegamojo zonai ar net svetainei. Yra daug galimybių tokios formos langus darniai įlieti į namų interjerą.

Kalbant apie eksterjerą, tai rinkdamiesi apvalius langus atsižvelkite į pastato gabaritus  ir laikykitės proporcingumo principų, t. y. dideliam namui mažo skersmens langai nebus geras pasirinkimas ir atvirkščiai.

Alternatyvos – kitų formų langai

Tiek norintiems namams pasirinkti kitų formų langus, tiek planuojantiems derinius su apvaliais ar kitų formų langais, rinka pateikia nemažai pasirinkimų: nuo įprastų, keturis kampus turinčių plastikinių langų, iki arkos, trikampio ar dar įmantresnių formų. Gana populiarūs yra arkiniai langai, atrodantys itin puošniai, subtiliai ir dailiai. Jie – tikrų tikriausia aliuzija į seniau vyravusius architektūros stilius.

Moderniems pastatams tinka griežtomis formomis išsiskiriantys langai, pavyzdžiui, trikampio formos, netaisyklingo keturkampio ar pan. Tokie įmantrūs langai sudarys harmoningą vaizdą su moderniais, šiuolaikiškais pastatais, realizuojančiais įmantrius, drąsius architektūrinius sprendimus.

Dar viena galimybė – tarpinis variantas tarp trikampio ir arkos, t. y. trikampis, tarsi išpūstomis šoninėmis kraštinėmis. Šio lango linijos ne tokios griežtos, nors vizualiai išlaikomas trikampio įvaizdis. Dailiai atrodo įkurdintas namo frontonuose.

Taigi, galime pasidžiaugti rinkos siūlomomis galimybėmis išsirinkti ne tik įprastų formų, tačiau ir originalius plastikinius langus.